• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • dark
  • light
  • leftlayout
  • rightlayout
Email Drukuj PDF
Kopalnia pomysłów
Jim Kirby, najbardziej znany z domowego systemu sprzątającego nazwanego jego imieniem, był wynalazcą przez większość dorosłego życia. Jego życiowym celem było zmniejszenie lub wyeliminowanie niewdzięcznej harówki w każdym aspekcie życia. Potwierdzeniem jego sukcesu jest ponad 200 patentów i całe mnóstwo produktów użytkowanych do dnia dzisiejszego.

Pierwszy model, opracowany w roku 1906, wychwytywał brud poprzez wodę. Kiedy Kirby zauważył jednak, jak niedogodne jest wylewanie brudnej wody, zaczął poszukiwać lepszych rozwiązań. W roku 1907 opracował odkurzacz, który wtłaczał brudne powietrze do worka z tkaniny, który następnie odfiltrowywał brud i kurz.

Jim Kirby kontynuował udoskonalanie swoich projektów odkurzaczy i rozpoczął masową produkcję po pierwszej wojnie światowej. W roku 1925 pojawił się Vacuette Electric, ze zdejmowaną końcówką do podłóg i uchwytem; stał się on pierwowzorem dzisiejszych modeli z wieloma różnymi końcówkami. Wówczas też narodził się pomysł stosowania wymiennych końcówek, z czego słynie na całym świecie współczesny domowy system sprzątający Kirby.

Udoskonalenia produktów
Kirby Company poświęciła się udoskonalaniu produktu i już od lat bezustannie wprowadza poprawki w zakresie jego projektu i funkcjonowania. Nowa funkcjonalność TechDrive Variable Power Assist sprawia, że odkurzanie przebiega praktycznie bez wysiłku. Nasz opatentowany system worków, z filtrowaniem HEPA 11 MICRON MAGIC skutecznie odfiltrowuje ponad 99% cząstek kurzu o wielkości zaledwie 3 mikronów, w tym alergeny występujące w gospodarstwie domowym. Podstawowy silnik wyposażono teraz w bardziej trwały wentylator, którego konstrukcję zmieniono przy pomocy NASA. Te i inne udoskonalenia składają się na system Kirby – najlepszą inwestycję, jakiej może dokonać właściciel domu z myślą o swoim domu i rodzinie.

Potrzeba prezentacji produktu
Kirby Company rozpoczęła działalność w sektorze sprzedaży bezpośredniej w latach 20-tych XX wieku. Tym samym zapoczątkowała wykorzystywanie prezentacji domowych, podczas których zapoznawano klientów z domowym systemem sprzątającym Kirby, dając im możliwość zobaczenia i wypróbowania systemu we własnym domu, jeszcze przed dokonaniem zakupu. Dzięki takiemu modelowi sprzedaży tysiące ludzi na całym świecie skorzystało z nieograniczonych możliwości, jakie daje prowadzenie własnej działalności gospodarczej w roli niezależnych Dystrybutorów i Sprzedawców Kirby.

Możliwości, które przemawiają do wszystkich
Obecnie domowe systemy sprzątające Kirby Home Care Systems sprzedawane są w ponad 70 krajach, dzięki czemu miliony zadowolonych klientów mogą cieszyć się z większej czystości osiągniętej mniejszym wysiłkiem.